Denk als een rivier en vier de kleine successen

𝐓𝐡𝐢𝐧𝐤 𝐥𝐢𝐤𝐞 𝐚 𝐫𝐢𝐯𝐢𝐞𝐫

Op 26 september vierden wij 40 jaar Gerard Litjens, ter ere van zijn afscheid als directeur van Bureau Stroming, het bureau dat hij in 1989 gelijktijdig met ARK Rewilding Nederland oprichtte: “want in goede ideeën moet je wel rond kunnen lopen.”

Gerards kracht om slimme combinaties van natuurontwikkeling en maatschappelijke opgaven te maken, heeft tot ontzettend veel moois geleid. Bijvoorbeeld Meinerswijk, een opengesteld riviernatuurgebied midden in de stad Arnhem, waar de viering plaatsvond. Ook is hij één van de initiatiefnemers van de NL2120-Groeifondsaanvraag, die uitmondde in het NL2120-consortium.

Gerards werkwijze is synoniem aan integraal ruimtelijk denken. Hij maakt Nature-based Solutions al 40 jaar zo concreet mogelijk. Onder het motto “Think like a river” zetten wij het gedachtengoed van Gerard voort.

De 100 aanwezigen deelden Gerards “Yes we can”-mentaliteit. Samen met hen werken we vol energie door aan groene oplossingen voor de grote uitdagingen waar Nederland en Europa voor staan. Dat doen we heel graag ook samen met u!

Voor een uitgebreid verslag van de dag zie:  https://www.nl2120.nl/nieuws/denk-als-een-rivier-en-vier-de-kleine-successen/

Voor een inspirerend verslag van Gerard's loopbaan zie het 'Afscheidsboek'. Het boek neemt je mee door Gerard's werkzame leven met bijzondere verhalen van collega's.

report
Jaar van uitgave
impressions